Vytápění domu pomocí přírody

Datum: 25. 6. 2019

Stále více mladých rodin hledá při stavbě domu způsob, jak minimalizovat výdaje za jeho vytápění. Pokud i vy hledáte řešení pro ekonomické vytápění vašeho domu, máme pro vás tip na tepelné čerpadlo, které váš dům dokáže vytopit levně a pomocí přírody.

Tepelné čerpadlo odnímá teplo z okolí, které převádí na vyšší teplotní úroveň. Vzniklé teplo lze využívat k vytápění domu i ohřevu vody. Stejně tak jej mnohé domácnosti využívají i ke chlazení.

Přetvoření venkovního tepla na vyšší teplotní hladinu vzniká pomocí stlačení par chladiva v kompresoru. Výhodou tepelného čerpadla je fakt, že dokáže vytvářet teplo i v období zimy, jelikož načerpaný venkovní vzduch ještě více ochladí, a tím mu odebere teplo.

Tepelné čerpadlo má tak nejen velice nízké provozní náklady, ale také je na rozdíl od uhlí nebo plynu velmi ekologické. Tepelná čerpadla patří mezi zdroje energie budoucnosti. Nejsou totiž závislá na dodávkách ropy nebo zemního plynu a vy se nemusíte obávat jejich zdražování.

Tepelné čerpadlo také představuje rychlou návratnost investice. Má skvělý poměr mezi cenou a výkonem a při jeho pořízení navíc můžete využít možnosti dotace. Instalace tepelného čerpadla je poměrně rychlá a také vám odpadnou náklady za komín a jeho údržbu. Pokud máte zájem o tepelné čerpadlo pro váš dům, kontaktujte nás.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  
Zpět